Kuçu Kuçu Atkı Bere Takımı

        

         

 

Nako'nun internet adresinden görüp çok beğendiğim bir model. Kızım pembe delisi olduğu için bizim köpeğimiz pempe ve krem oldu. Çok da güzel oldu. Ben çok beğendim. Kızımı resim çektirmeye bir türlü ikna edemediğim için bebeğini model olarak kullanmak zorunda kaldım. Yapılışı ve örgü şeması www.nako.com.tr de var. Ben yine de aşağıya aynen aktaracağım. İp olarak daha ince bir ip kullandım.

 

Atkının Yapılışı

Beyaz iple 7 ilmek başlanıp 21 ilmek olana kadar yanlardan 1’er ilmek arttırılarak örülecek. Bu parça 16 cm olacak. Parçanın üst kısmına kulak için siyah renkle 5 ilmek başlanan dolgu 9 ilmek olunca üzerine 3 sıra düz dolgudan sonra 2x1 ilmek artış yapılıp 13 ilmek olunca 3x1 ilmek kesilerek 7 ilmeğe ulaşılacak. 16 cm’lik parça üzerine iki kulak monte edilip kulak arasına iğne ardı ile iki göz ve bir burun yapılacak. 16 cm’lik iki-üç parça arası (atkı kısmı) siyah renkle 4 sıra düz dolgu ile devam edecek. Beyaz renge geçerken dolgu aralarından bir ön yüzden, bir arka yüzden batılarak tığ işine devam edilecek. Renkler siyah beyaz olarak ikişerli sıralar halinde devam edecek.

Berenin Yapılışı

60 ilmek siyah renkle başlanıp atkıdaki şekilde 2 beyaz, 2 siyah olarak 12 cm örülecek. Daha sonra tepede 11 ilmek kalana kadar ara ara kesilerek tepe kısmına ulaşılacak.

Şeması

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !